Antalya Taksi

Antalya Taksi

Antalya taksi by Korsan Taksi.

Türkiye’de taksiyle seyahat etmek rahat ama pahalı. Tüm taksiler sertifikalı şirketlere aittir – taksiye binmek güvenlidir. Türkiye’deki tüm taksiler sarı Türkiye’deki tüm taksiler sarı Türkiye’deki taksilerin 2 önemli avantajı var: 1) Hepsi sarı 2) Ücret kilometre başına hesaplanır ve havalimanında veya şehir içinde taksi çağırmanız fark etmez, bu maliyeti etkilemeyecektir.

Nereden taksi bulabilirim?


Antalya havalimanında taksileri bulmak çok kolay – terminalden çıkıp sarı arabalara doğru ilerlemeniz yeterli. Havalimanında terminalden çıkışın yanında taksi şoförleri için özel bir alan var. Arabalar müşterileri sırada bekliyor, çıkışa en yakın olan önce kalkıyor.
Havaalanının hemen dışında bekleyen taksi Havaalanının hemen dışında bekleyen taksi

Diğer yerlerde, sokaklarda kalabalık merkezlerin yakınında taksiler bulunabilir – parkların, plajların ve alışveriş merkezlerinin yakınında her zaman taksi şoförleri bulunur.

Taksi çağırmanın başka bir yolu da bir düğmeye basmaktır. Her blokta özel taksi çağırma makineleri bulunmaktadır. Gündüz, taksi 2-5 dakika içinde, akşamları ise 15 dakikaya kadar bekleyebilirsiniz. Şu anda en önemli şey hiçbir yere gitmemek, aksi takdirde taksi şoförü gelecek, sizi bulamayacak ve gidecek. Sokakta bir düğmeye basarak taksi çağırabilirsiniz Sokakta bir düğmeye basarak taksi çağırabilirsiniz

Yolculuk nasıl hesaplanır?

Yolculuğun maliyeti, tarifeden (gece ve gündüz), araç teslim maliyetinden ve kilometreden hesaplanır. Gece oranı, günlük orana 1,2-1,5 katsayısıdır. Araç teslim bedeli yaklaşık 3 liradır (0.7 $ / 45 ruble). Kilometre başına fiyat yaklaşık 3,5 lira (0,85 $ / 52 ruble).
Yolculuğun cari maliyeti, aracın orta aynasında görülebilir. Bilgi, araç hareket ettikçe güncellenir ve yolculuk için ne kadar para “biriktirdiğini” her an takip edebilirsiniz. Örneğin burada günlük tarifeden “gunduz” olarak seyahat ettiğimiz ve seyahatin şimdilik bedelinin 12.10 lira olduğu belirtiliyor.

Gezinin maliyeti hakkında bilgi aynada görülebilir Gezinin maliyeti hakkında bilgi aynada görülebilir

Taksi yolculuğunun maliyetini hesaplamanıza izin veren kullanışlı bir numbeo servisi var. Maliyeti bana tanıdık yönlerde karşılaştırdım, hizmet neredeyse aynı miktarı tahmin ediyor, +/- 5 lira hatalı.

Antalya havalimanından Alanya’ya taksi ücreti ne kadar?

Havaalanında taksiye binerseniz tek yön 100 dolar. Araçtaki kişi sayısı maksimum 4’tür. Kiwitaxi web sitesinde önceden taksi sipariş ederseniz tek yön 65 dolardan başlar. Antalya havalimanından bölgedeki diğer destinasyonlara taksi ücretleri aşağıdaki resimde görülebilir. Havalimanı Taksi Fiyatları Havalimanı Taksi Fiyatları
Hayat kesmek
Birkaç günlüğüne araba kiralamak, tek bir yolculuk için bir taksi şoförüne ödeme yapmaktan genellikle daha ucuzdur.